Yeditepe Üniversitesi Bağdat Caddesi Polikliniği
Hakkımızda

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, üstün teknolojisi ve akıllı sistemlerle donatılmış alt yapısıyla, 26 Ağustos 2005 tarihinden itibaren hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya sahip, profesör ve doçent ağırlıklı hekimlerden oluşan kadrosu ile yeni ve başarılı hekimler yetiştirmek üzere önemli çalışmalar yapmaktadır. Yeditepe Üniversite Hastanesi’nin vizyonunun temelinde Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmek ve ülkemizi tıp dünyasında söz sahibi bir konuma getirmek vardır.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Görüntüleme Merkezi'nde yer alan Multislice CT (çok kesitli bilgisayarlı tomografi), 3 Tesla MR, PET-CT (Kanserli dokuları tespit eden, tarayan) ve Gama Kamera, teşhis ve tedavide büyük kolaylık sağlayan dünyada gelişmiş teknolojiye sahip cihazlardan bazılarıdır.

Bilgisayar teknolojisinin son derece etkin olarak kullanıldığı Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde, Hastane Bilgi Sistemi (HIS) yazılımından yararlanılmaktadır. Bu yazılım, hem hasta bilgilerinin hızla toplanıp işlenerek, tanı ve tedavide kullanılabilmesine olanak tanırken, hem de hastanın görüntüleme ve laboratuvar sonuçları gibi bilgilerinin, bilgisayar ortamında sunulmasını ve saklanmasını sağlamaktadır. Bu sistemle doktorlarımız hastane dışındayken de hasta takibini elektronik ortamda yapabilmektedirler. Ayrıca bu sistem kâğıt dolaşımı ve bürokrasiyi en aza indirmekte, hasta ve hasta yakınlarının uğradığı zaman kaybını ortadan kaldırmaktadır.

Belgelenmiş Kalite

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ve Bağlı Kurumları 2 Kasım 2007'de sağlık standartları konusunda dünyanın en önemli kuruluşu olarak kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından ilk denetimde tüm sistemiyle, tüm standartlarda akredite edilmiştir. Başka bir deyişle kalitesini ve başarısını uluslararası düzeyde belgeleyen ilk Türk üniversite hastaneleri grubu olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, 2014 yılında JCI tarafından üçüncü kez Akademik Tıp Merkezi Hastanelerine yönelik standartları da içine alacak şekilde akredite edilerek kalitesinin sürdürülebilir olduğunu kanıtlamıştır.

Dünyanın en seçkin sağlık kurumlarına verilen bu kalite belgesiyle dünya standartlarında hizmet verdiği tescillenen Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ve Bağlı Kurumları, öncülük ve liderlik ilkelerinden hareketle yarınlara daha büyük başarılarla yürümenin kararlılığını taşımaktadır.

Öne Çıkan Hizmetler

Yeditepe Üniversite Hastanesi tüm branşlarda hastalarına hizmet sunmakla birlikte; nöroşirurji (beyin ve sinir cerrahisi) alanında uluslararası üne sahiptir. Kemik iliği nakli, böbrek nakli, obezite cerrahisi, epilepsi ve epilepsi cerrahisi, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, üroloji, genel cerrahi, üst düzey genetik tanı merkezi laboratuvarı ve çocuk hastalıklarındaki birçok branş hekimi ile de sağlık sektörünün önde gelen kurumlarından biridir.

SGK ile Hizmet Alınabilen Birimler

Yeditepe Üniversite Hastanesi SGK’lı hastalara anlaşmalı olduğu branşlarda hizmet vermektedir. SGK anlaşmalı olarak hastalarımızın hizmet alabileceği branşlar: Onkoloji, kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi, böbrek nakli, kemik iliği nakli (erişkin) bölümleridir.


İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: