Memorial Hizmet Hastanesi
30 Ekim 2000 tarihinde Türk Böbrek Vakfı'nın "Önce Hizmet" ilkesinden yola çıkılarak kurulmuş olan Hizmet Hastanesi, 1 Mart 2010 tarihinden itibaren Memorial Sağlık Grubu tarafından yönetilmektedir.

Memorial Sağlık Grubu'nun, Hizmet Hastanesi'ne her geçen gün yaptığı medikal ve teknolojik yeniliklerle amacı; her yıl çok daha fazla sayıda insana medikal kaliteden ödün vermeden, daha teknolojik, iyileştirilmiş alt yapı koşullarında, artan hasta ve hasta yakını memnuniyeti ile "Bilimsel ve Güvenli" hizmet vermektir.

Memorial Hizmet Hastanesi; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyen hekim kadroları, yenilenen teknolojik alt yapısı, hasta katları, hasta odaları, poliklinikleri, laboratuvarları ve görüntüleme merkezi ile hastalarına güvenli bir ortamda tedavi olmanın konforunu yaşatmaktadır.

Merkezi lokasyonu ile hastaların her an ulaşabileceği bir konumda yer alan Memorial Hizmet Hastanesi, 12 bin m2 lik kapalı alanı, 35’i yoğun bakımlar (9 genel yoğun bakım 10 koroner ve inme yoğun bakım, 11 yenidoğan yoğun bakım ve 5 kalp cerrahisi yoğun bakımı) olmak üzere toplam 113 yatak kapasitesi, 4 ameliyathanesi, 120 kişilik konferans salonu ve 200 araç kapasiteli otoparkı ile hastalarına uluslararası kalitede sağlık hizmeti sunmaktadır. Acil Servis bölümünde de, 6 müşahede yatağı, 1 acil müdahale odası ile 24 saat hizmet verilmektedir.

Tüm Branşlarda Kapsamlı Sağlık Hizmeti

Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde, öğretim üyesi ve uzman hekimlerden oluşan ekipler ile tüm kompleks işlem ve ameliyatlar gerçekleştirilebilmektedir.

Hastanemizde; 7/24 kalp krizine acil müdahale, anjiyo (kasıktan ve koldan), balon, stent uygulamaları, akses cerrahisi (A-V fistül açılması, onarımı), periferik damar girişimsel müdahaleleri (balon, stent, ECOS) ile bypass, kalp kapak ve büyük damar operasyonları ile varis (açık ve lazer yöntemleri ile) ve diğer kalp damar cerrahisi operasyonları gerçekleştirilmektedir. Modern anjio ünitesi ile EVAR (Aort anevrizmalarında endovasküler aort stent uygulamaları) dahil tüm girişimsel işlemler uygulanabilmektedir.

Memorial Hizmet Hastanesi'nin, Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi'ni de bünyesinde bulunduran Türk Böbrek Vakfı'nın bir kuruluşu olması ve Memorial Sağlık Grubu'nun organ nakli konusundaki öncü konumu sayesinde Memorial Hizmet Hastanesi'nin böbrek nakli konusundakini önemi her geçen gün artmaktadır.

Memorial Hizmet Hastanesi böbrek nakli ekibi, her yıl çok sayıda kronik böbrek yetmezliği hastasını canlı vericiden ve kadavradan yapılan organ nakilleri ile sağlığına kavuşturmaktadır.

Diyaliz hastaların, diğer sağlık sorunlarının tedavisi sırasında karşılaştıkları en büyük problemlerden biri, mevcut diyaliz tedavilerinin aksaması veya yapılamamasıdır. Memorial Hizmet Hastanesi'nin tüm branşlarda hizmet veriyor olması ve bünyesinde diyaliz merkezinin bulunması nedeniyle hastalar diyaliz tedavilerini de aksatmamaktadır. Özellikle uzun süreli yatış gerektiren cerrahi operasyonlar (bypass, prostat, kolon ameliyatları gibi) ile özellikli işlemlerde (anjiyo, minimal invaziv cerrahi vs…) her yıl çok sayıda diyaliz hastası Memorial Hizmet Hastanesi'nde sağlığına kavuşmaktadır.

Tüm üriner sisteme ait (böbrek, idrar yolları, mesane, prostat, ürogenital hastalıkları) böbrek, böbrek üstü bezi, mesane ve prostat kanserlerinin cerrahi tedavisi yapılmaktadır. Holmium lazer ile ESWL yöntemiyle böbrek ve idrar yolları taşlarının tedavisi gerçekleştirilmekte, idrar kaçırma operasyonları başarı ile yapılmaktadır.

Toplumda yaygın olarak görülen beyin hastalıklarında başarı için tam donanımlı bir Nörovasküler merkez yapılanması, ekip yaklaşımı ve multidisipliner tedavi anlayışı çok önemlidir. Memorial Hizmet Hastanesi Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi, Nöroloji, Girişimsel Nöroloji ve Girişimsel Nöroradyoloji bölümleri akademik uzman kadrosu ve modern teknolojilerle tüm beyin hastalıklarında başarılı sonuçları ile ön plana çıkmaktadır.

Türkiye’nin en kapsamlı inme (felç) teşhis ve tedavi programı, Memorial Hizmet Hastanesi’nde uygulanmaktadır. Memorial Hizmet Hastanesi İnme Akut Tedavi Ünitesi'nde, inme hastalarının akut tedavi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 7 gün / 24 saat prensibi ile tüm tedavi uygulamaları günün her saatinde verilmektedir.

Nörovasküler Merkezimizde; inme, beyin kanamaları, beyin anevrizmaları, kafa travmaları, beyin tümörleri, omurga cerrahisi (fıtık, skolyoz, tümör gibi), omurga travmaları gibi tüm müdahaleler ile beyin anevrizmalarında coil embolizasyon (cerrahi operasyon olmadan anevrizmanın kapatılması) işlemleri de gelişmiş teknolojik alt yapı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özellikle kanser hastalarında, karaciğer lezyonlarında, Yitrium 90 radyoembolizasyon tedavisi gibi özellikli işlemler de uygulanmaktadır. İyot odamızda iyot 131 ile ablasyon tedavisi yapılmaktadır.

Memorial Hizmet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü de bu alanda İstanbul’da en çok tercih edilen merkezlerden biridir. Alanında uzman doktorları, uluslararası standartlardaki ameliyathane ve doğumhaneleri sayesinde her yıl binlerce bebek hayata Hizmet Hastanesi’nde merhaba demektedir. Ailelerin en değerli varlığı olan bebekler, tecrübeli Yeni Doğan Yoğun Bakım ekibi tarafından özenli bir bakım görmektedir. Bunun yanında minimal invaziv (kapalı) cerrahi yöntemleri ile (laparoskopi, histeroskopi) rahim-yumurtalık kanserleri, miyom, kist, idrar kaçırma operasyonları ile genitalplasti operasyonları dahil kadın sağlığı ile ilgili tüm işlemler yapılmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde kalça-diz protez ameliyatları, diz-omuz artroskopik işlemleri (menisküs, bağ operasyonları, mozaikplasti operasyonları), skolyoz cerrahisi, boy uzatma, eğrilik giderme, travma ve tümör cerrahisi ve pediatrik ortopedik müdahaleler dahil tüm ortopedik cerrahi işlemler gerçekleştirilmektedir.

Genel cerrahi bölümünde tüm kolon-rektum-mide-pankreas-tiroid kanser cerrahisi dahil tüm minimal invaziv (kapalı) ve diğer cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Çağın hastalığı obezitenin (şişmanlık) cerrahi tedavisinde "Laparoskopik Bariatrik Cerrahi" uygulamaları ile reflü hastalığına neden olan mide fıtığı tedavisinde “Laparoskopijk Nissen Funduplikasyonu” ile pek çok hasta başarı tedavi edilmektedir.

Kanser cerrahisi (gırtlak kanseri, dil kanserleri vs…) dahil tüm kulak-burun-boğaz cerrahileri, horlama ve uyku apnesine yönelik cerrahi girişimler, çocuklarda büyüme gelişme bozukluğuna neden olan bademcik-geniz eti operasyonları dahil tüm spesifik kulak burun boğaz işlemleri güncel teknoloji kullanılarak yapılabilmektedir.

Memorial Hizmet Hastanesi'nin, kendine özel ayrılmış alanda, çocuk hastalara özel acil müşehade alanı ve kan alma birimi bulunan çocuk hastalıkları biriminde, genel pediatrinin yanında pediatrik endokrinoloji, pediatrik kardiyoloji, pediatrik hematoloji dahil birçok yan dal branşları ile hizmet verilmektedir. Pediatrik üroloji ve pediatrik cerrahi branşlarında tüm doğumsal anomalileri ile ilgili cerrahiler dahil; sünnet, kasık fıtığı gibi tüm işlemler başarı ile gerçekleştirilmektedir. Az sayıda kurumda gerçekleştirilen bağırsak invajinasyonunda cerrahiye gerek olmadan hava ile redüksiyon yöntemiyle tedavi kurumumuzda 7/24 uygulanmaktadır.

Dermatoloji ve kozmetoloji, beslenme ve diyet, dahiliye gibi tüm genel branşlarda hizmet veren Memorial Hizmet Hastanesi’nde; endokrinoloji, gastroenteroloji, nefroloji, onkoloji, hematoloji gibi yan dal branşlarında da tanı ve tedaviye ilişkin tüm hizmetler sunulmaktadır. Medikal onkoloji bölümünde hastalar kemoterapi tedavilerini alabilmektedir. Gastroenteroloji de ERCP uygulamaları dahil tüm endoskopik işlemler (gastroskopi, kolonoskopi, rektoskopi) gerçekleştirilmektedir.

Memorial Hizmet Hastanesi'nin hedefi; tıbbi etik kurallara bağlı, kaliteli, hasta ve hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmetini her yıl daha fazla kişiye sunabilmek ve en mükemmel hasta deneyimini hasta ve hasta yakınlarına sağlayabilmektir.

Sağlığınız için "Önce Hizmet"

İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: