Medipol Mega Üniversite Hastanesi
Medipol Üniversitesi Hastanesi

Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, Medipol Üniversitesi ile gerçekleştirilen afiliasyon sonucu Medipol Üniversitesi Hastanesi olarak sağlık sektörüne dev bir adım attı.

Birçok ilklerin yaşandığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, bir Üniversite Hastanesi olmasının yanı sıra bünyesinde dört ayrı hastaneyi barındırarak yine Türkiye’nin ilk özel sağlık kompleksi olma unvanını taşıyor. Genel, Onkoloji, Kalp-Damar Cerrahisi ve Diş Hastaneleri ile büyük bir sağlık yatırımı gerçekleştiren Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, aynı zamanda Türkiye’nin en fazla branş sayısına sahip hastanesi olarak göze çarpıyor.

Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, sahip olduğu modern mimari, akıllı bina teknolojisi ve ileri tıbbi donanımı ile hem ulusal hem de uluslararası arenada önemli bir referans merkezi olmayı hedefliyor.

Sayılarla Medipol Mega Hastaneler Kompleksi…

4’lü hastane kompleksi (Genel Hastane, Onkoloji Hastanesi, Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi, Diş Hastanesi)
515 Yatak Kapasitesi
126 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi
Genel Yoğun Bakım: 32 (Dahili 16, Cerrahi 16)
Koroner Yoğun Bakım: 22
KVC Yoğun Bakım: 26
Yenidoğan Yoğun Bakım: 53
Türkiye’deki en fazla branş sayısı
267 poliklinik odası
25 ameliyat salonu
100 bin m²’lik kapalı alanı
15 bin m²’lik bahçe alanı
26 bin m²’lik 5 katlı otoparkı
1.500 kişilik istihdam kapasitesi (ilk yılın sonunda)
Büyük sağlık yatırımı…
Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, son teknolojisiyle Türkiye'nin ilk en iyi tıbbi donanımına sahip özel hastanesi olma özelliğini taşımaktadır. Kompleks, hem ulusal hem de uluslararası arenada önemli bir aktör, sağlık sektöründeki yeni referans merkezidir.

Güçlü kapasite…
Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, 515 yatak kapasitesi, 126 Yoğun Bakım Ünitesi (Genel: 32, Koroner: 15, KVC: 26, Yenidoğan Yoğun Bakım: 53) ile tamamı akıllı sistemlerle donatılmış alt yapısı ve teknolojisiyle hizmete girdi.

Türkiye'nin en fazla branş sayısına sahip özel sağlık yatırımı olan kompleks, 267 poliklinik odasıyla tüm branşlarda hasta odaklı bir şekilde, üstün hizmet anlayışıyla hizmet veriyor. Ayrıca aynı anda 25 ameliyathanesinde operasyon yapılabilecek kapasitede, ileri teknolojiyle yapılandırılmıştır.

Modern mimari…
Medipol Mega, hastaneye gelenlerin kendilerini daha da iyi hissedebilmeleri adına, “İyileştiren Hastane Mimarisi” ve özgün peyzajıyla alışılagelmiş hastane mimarisinden uzak, dünyada örnek oluşturabilecek bir merkezdir. Kompleks, 15 bin m²’lik bahçe alanına, 26 bin m²’lik 5 katlı otoparka ve 1500 kişinin çalışacağı 100 bin m²’lik kapalı alana sahiptir.

Özgün heliport alanı…
Hastanenin ön cephesinde projeyle bir bütün olarak tasarlanan heliport alanı, Türkiye’de bulunan en ağır helikopteri taşıyabilecek statikte yurtiçi ve yurtdışı hasta transferine olanak sağlıyor.

HIFU teknolojisi…
Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde; prostat kanseri, kemik İliği metastanları ve uterus miyomlarının tedavisinde devrim niteliğinde olan HIFU (Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason) Sistemi de hastaların hizmetine sunuluyor. Bu sistem sayesinde non invazif (cerrahi müdahale olmadan) metodların getirdiği avantajları içeren yeni ve etkili bir alternatif hayata geçiyor. HIFU, bir seansta etkin tedavi ve gerektiğinde tekrarlanabilir olma imkanı, hastanede çok kısa yatma süresi sunmakta ve düşük komplikasyon riski taşımaktadır.

Robotik cerrahi…
Türkiye sadece birkaç hastanede olan Robotik Cerrahi yöntemi, uzman akademik kadronun deneyimi ve minimal invaziv cerrahi ile çok küçük deliklerden ameliyatın yapılmasına imkan tanıyarak hem hastaya hem de cerraha büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca robotik cerrahi, üroloji, kalp cerrahisi, kadın hastalıkları ve genel cerrahi alanlarında başarıyla uygulanıyor.

Ameliyathane ve yoğun bakım cihaz parkuru…
Hasta güvenliği, çalışan güvenliği ve klinik başarı hedefleri doğrultusunda tüm ameliyathane, yoğun bakım ekipmanları için dünya çapında tanınan, başarısı tartışmasız firmalarla çalışıldı. Ameliyathaneler, yeni nesil ameliyathane standartlarına göre kamera alt yapısı ile donatıldı ve uzaktan erişilir kılındı.

İlaç ve sarf malzeme kullanımında Pyxis…
Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nin açılmasıyla birlikte Pyxis Parx yani İlaç Dolum Otomizasyonu gururla hayata geçmiştir. Bu sistem sayesinde, ilaç seçim, kontrol ve teslim işlemlerinde otomasyonu ve kontrolü geliştirmekte ve Pyxis PARX’da (Pharmacy Auto Replenisment – Eczane Otomatik Dolum) bulunan barkod tarama sistemini kurmaktadır. Pyxis PARX, ilaç tipi, miktarı ve dozunu kablosuz onaylanması yoluyla sağlayarak ilaç istasyonlarının (her seferinde doğru ilaç doğru hastaya) doğruluk ve etkinliğini arttırmaktadır.

Dünya standartlarında sağlık hizmeti…
Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nun Türkiye’de ve dünyada haklı gururu olan Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, bu ruhla ortaya çıkan, tüm dünyadan hasta kabul edebilecek JCI standartlarında bir sağlık kompleksidir. 1 0cak 2013 tarihi itibariyle tıp eğitimi veren ve insan katılımlı klinik araştırma yapan hastaneler, Akademik Tıp Merkezi Hastane Standartlarından (Standards for Academic Medical Center Hospital) denetlenmektedir. Medipol Mega Hastaneler Kompleksi 24-28 Şubat 2014 tarihinde Akademik Tıp Merkezi Hastane Standartlarından denetlenerek, Türkiye’ de bu standartlardan akredite olan ilk hastane olmuştur. Kompleks, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için, koruyucu/iyileştirici sağlık hizmetlerinde yaptığı büyük yatırım ve atılımlarla yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.

İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: