Kolan International Hospital
Tarihçe

Kolan Hastaneler Grubu olarak hedefimiz; teknolojik gelişmeleri, yeni tanı ve tedavi yöntemlerini takip ederek, hastalarımıza daha iyi ve güvenli sağlık hizmeti sunmaktır. Grubumuz; hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu ve sağlık personeli, modern tıp teknolojileri ile donatılmış Merkezlerimizde kaliteyi ön planda tutan hasta memnuniyeti anlayışıyla hizmet sunmak üzere yapılanmıştır.

Kolan Hastaneler Grubu, sağlıklı bir yaşam için ‘Sağlıklı Yarınlarınızın Güvencesi’ sloganı ile çıktığı bu yolda etik ilkelerden ödün vermeksizin, tedavilerini akademik ve tecrübeli geniş bir hekim kadrosunun yaptığı; bilgili, güler yüzlü, deneyimli hemşirelik hizmetinin alındığı bir sağlık grubu olarak hizmet vermektedir.

1997 yılında başladığımız bu yolculukta, 20 yıldır kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini ulaşılabilir koşullarda halkımıza sunmuş olmanın gururunu taşıyoruz.

Kolan Hastaneler Grubu; İstanbul’da 6 hastane, 2 tıp merkezi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Lefkoşa Hastanesi, Girne Tıp Merkezi’nde; toplam 40 ameliyathane, 250 yoğun bakım yatağı (Kardiovasküler Cerrahi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Cerrahi Yoğun Bakım, Genel Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım ve Dahiliye Yoğun Bakım servisleri) ve 980 servis yatağı olmak üzere toplam 1.230 yatak kapasitesine sahiptir.

Grubumuzda 40’ı aşkın branşta, 450’nin üzerinde hekim kadrosu ve 3000 personel ile hizmet sunulmaktadır. Grubumuz çatısı altında görev alan tüm çalışanlarımız; toplumumuzu daha sağlıklı bir geleceğe taşımayı ve bu kutsal görevin bilinciyle tedavi sonuçlarındaki başarıyı ve hasta memnuniyetini daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Yerli ve yabancı hastaların memnuniyetlerinden onur duymaktayız.

Hastanelerimize atılan ilk adımdan hastanın çıkışına hatta evde bakım sürecine kadar uzanan bir hizmet yelpazesi üst düzeyde sağlanmakta, tedavi ve bakım sürecinde hastalığın sıkıntılarını en aza indirgeyerek yaşama koşullarının niteliğini yükselten hasta bakım anlayışıyla fark yaratmaktadır.

Tüm odalarda VIP kalitesinde hizmet sunumu, hasta karşılama, yatış ve kat hizmetleri yakından takip edilmektedir. Hastanın ihtiyaç duyduğu tüm tedavilerin yapılabildiği Grubumuzda odalarımızda da her türlü ihtiyaç düşünülerek, üst düzey konfor olanakları sağlanmaktadır. Kat ve Otelcilik hizmetleri deneyimli ve koşulsuz memnuniyet hedefiyle çalışan profesyonel bir ekip tarafından verilmekte ve hastalarımızın kendilerini evlerindeki kadar rahat hissetmeleri için çalışılmaktadır.

Hasta memnuniyeti ve güvenliğinin ön planda tutulması hedeflenerek, Hemşirelik Hizmetleri Bakımı Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından rehberlik, koordinasyon, kontrol ve geliştirme sistemi ile sağlanıp kaliteli ve güler yüzlü hemşirelik bakımı verilmektedir. Kolan Hastaneler Grubu, sağlığı bozulmuş bireylere en yüksek kalitede bakımın sağlanmasında modern teknolojinin yardımı ile bilimsel yaklaşım ve hasta güvenliği bilincine sahip hemşirelik hizmetleriyle kanıta dayalı uygulamalar sunmaktadır.

Hastane dışında da aynı ortamı yaratmak amacıyla takibi yapılacak hastanın evde bakım sürecinde nitelikli hemşire veya hasta bakıcı ile profesyonel sağlık hizmeti sunarak hastanın kendini daha iyi hissetmesi ve iyileşme sürecini hızlandırmasına da olanak sağlanmaktadır.

Sağlık kurumlarında sunulan hizmetlerde, kalite ve hasta güvenliği en önemli konuların başında gelmektedir. Kolan International Hospital, uluslararası sağlık akreditasyon kuruluşlarından biri olan, dünya çapında otorite kabul edilen Joint Commission International (JCI) akreditasyon belgesine sahiptir. Kolan International Hospital, hasta güvenliği, enfeksiyon kontrolü ve önlenmesi, hasta bakımı, hasta değerlendirme, risk yönetimi, personelin eğitimi, bilgi yönetimi, tesis güvenliği gibi birçok konuda uluslararası standartları sağlayarak, bu hizmeti en uygun koşullarda hastalarına sunmak için çalışmaktadır.


MİSYONUMUZ

Hasta güvenliğine odaklı kaliteli sağlık hizmetini tıbbi etik kuralardan ödün vermeden topluma sunmak.

VİZYONUMUZ

Tıbbi, etik ve bilimsel değerlere önem veren akademik nitelikli kadromuz ve yetkin çalışanlarımız ile; Türkiye’de ve uluslararası düzeyde öncü bir sağlık kuruluşu olmak.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Hasta ve yakınlarının haklarını korumak.
Hasta ve çalışan memnuniyetini sağlamak.
Uluslararası düzeyde sağlık hizmetini; yetkin kadro ile sunmak.
Çağdaş teknolojiyi kullanarak bilimsel araştırmalarda öncü olmak.
Bilimsel, vicdani ve etik ilkelerden ödün vermeden çalışmak
Tüm çalışanların katılımı ile sürekli ölçme ve iyileştirmeyi hedeflemek.
Tıbbi hizmet süreçlerinde ‘’KOLAN HOSPİTAL GROUP ‘’Kalite yönetim sistemini benimseyen ,uygulayan ve etkinliğini sürekli geliştiren ,ulusal ve uluslar arası düzeyde iş birlikleri yapan ,Kaliteli sağlık hizmetini uygun maliyetle sunmak.

İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: