Çakmak Erdem Hastanesi
Hakkımızda

Hasta memnuniyetine önem veren, hizmette sınır tanımayan, hasta haklarına saygılı, uzman doktor kadrosuna sahip, eğitimli personeli ve sunduğu hizmetiyle milletimizi buluşturan Erdem Sağlık Grubu'nun bugünlere gelmesi, mevcut hizmet standardına ulaşması uzun, yorucu, keyifli, birçok fedakarlıkları içinde barındıran, ciddi, anlamlı, kararlı bir yüyüşün ve dinlemeye, incelemeye değer bir hikayenin sonucunda oluşmuştur.

1988 yılında Çakmak Mahallesi Bağcı sokakta; bir stetoskop, bir mikroskop, bir muayene masası ve iki pratisyen hekim ile başlayan yolculuğumuz çok kısa zamanda organize olarak röntgen, ultrason, diş ünitesi, laboratuvar, dahiliye ve çocuk uzmanının katılımıyla Alemdağ Caddesi'nde daha büyük mekan, ulaşılabilir, problem çözücü, daha yaygın kitlelere uygun şartlarda hizmet sunan bir yapıya dönüşmüştür.

Yakaladığımız bu tempo bizi asla atalete düşürmemiş, her gün yeni bir şevk, yeni bir heyecan, yeni bir heves ve enerjiyle hep daha iyiye, daha güzele, daha yeniye koşarak 1994 yılının 19 Aralık günü Çakmak köprüsü yanındaki 22 yataklı ilk hastahane binamıza ulaştırmıştır.

Kavuştuğumuz yeni hizmet ortamında bir yandan din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın hastalara şefkat eli uzatan, halkın sağlığı için bir saniyenin bile kıymetini bilen çalışmalarımız devam ederken, bir yandan da değişimin, gelişimin bilgide ve teknolojide çağdaş dünya normlarının yakalanması gayretine düşülmüştür.

Bu gayret ve heyecanla yapılan çalışmalar bir süre sonra binamıza sığmaz olmuş, arsa imkanları maksimum kullanılarak kullanım alanı P arttırılmıştır. Çevremizde doğan talepler, yapılan müracaatlar, hizmet bekleyen diyaliz hastalarının çoğalması, çevremizdeki diyaliz hastalarının uzak yerlerden hizmet alıyor olması dolayısıyla diyaliz merkezi ihtiyacı gündemimize gelmiş, 1998-2000 yılları arasında inşaa edilen C blok binamızda 2002 yılı itibariyle bağımsız, aydınlık mekanda, ferah, rahat, alt yapısı düzgün hastahane hizmetleriyle desteklenen modern ulaşım imkanları sunan bir diyaliz merkezi hizmet kervanımıza kazandırılmıştır.

Her gün değişen ve gelişen tıbbi cihaz teknolojileri sürekli izlenmekte olup, tüm yeniliklerin ve kolaylıkların halkımızla dünya ile eş zamanlı buluşturulma gayretlerimiz bizi mevcut binaya da sığmamak gerçeği ile çok kısa zamanda yüz yüze getirmiştir.

Bunun üzerine genişleme ve büyüme kararlılığımız gereği bitişik parsellerin toplanması, birleştirilmesi, imara uygun hale dönüştürülmesi, planlanması ve inşaata başlanması zaman kaybetmeksizin gündeme alınmış ve geceli gündüzlü çalışarak başarılmıştır. Yaklaşık üç yıl süren hummalı bir ekip çalışması sonucunda 6000 m² büyüklüğünde modern, çağdaş, her türlü hizmetin rahatça sunulabildiği, teknoloji, estetik ve zarafetin gelenek-gelecek ekseninde bir araya getirildiği akıllı bina teknolojisine sahip her türlü tıbbi açılım ve yeniliğe müsait yeni binamız tamamlanmış olup 10 Ağustos 2003 tarihinde başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımı, teşrif ve takdirleriyle halkımızın hizmetine açılmıştır.

Kavuştuğumuz yeni binanın bizlere sağladığı konfor, rahatlık, sinerji, takdir ve teşvikler dolayısıyla 1994'te tamamlayıp 1998'de büyüttüğümüz ilk binamız artık standartlarımızın çok gerisinde kalmış, hizmet anlayışımıza ayak uyduramaz hale gelmiş dolayısıyla 8 yıllık kısa bir ömre rağmen yenilenme ihtiyacı doğmuş, radikal bir kararla yıkılmasına karar verilip hemen icraata geçilmiş, geceli gündüzlü, çok yorucu bir çalışmayla yeniden inşaa edilmek suretiyle 3500 m²’lik, grubumuz hizmet standartlarına uygun akıllı bina özelliğine sahip olarak hizmet kervanımıza katılmıştır.

Bu arada gelişme, büyüme, yenilenme çalışmalarımız devam etmiş, Üsküdar-Ümraniye sınırında önce hastahane inşaatı bilahare diyaliz merkezi inşaatı başlatılmış, hızla tamamlanarak mayıs 2009'da diyaliz merkezimiz ekim 2009'da da Çamlıca Erdem Hastahanemiz halkımızın hizmetine açılmış bütün bu yeni hizmetlerimiz 7 Şubat 2010 günü başbakanımızın katılımıyla gerçekleştirilmiş ve muhteşem bir açılış töreni ile taçlandırılmıştır.


Misyonumuz

Sevgi ve güvenin yükselttiği bir süreçten GELİYORUZ.
İnsana odaklandık, insan için BÜYÜYORUZ.
Uluslararası kalite standartlarını araç kabul ederek hasta memnuniyetini HEDEFLİYORUZ.

Vizyonumuz

Genel ve tıbbi ahlak kuralları çerçevesinde; insan odaklı, insan kaynaklı, saygın ve deneyimli kadroların modern teknolojileri ile ürettikleri hizmetlerde ÖNCÜ rolü oynamak.

İlkelerimiz

Hastanemize gelen her bireyin; görüşü, mevkisi, sosyo - ekonomik durumu ne olursa olsun, bizim için sadece birer hasta ve birer insandır. Bu bireyler bizim için sadece hizmet vereceğimiz ve şifaya kavuşturmak için çırpınacağımız birer emanettirler.

Bu görüş, ERDEM’Lİ olmanın gereğidir. Bu nedenle hastanemizde;

Gelen hiçbir acil hasta asla geri çevrilmez. Hastanemizde her kademede görev yapan arkadaşlarımız, işlerinin ehli ve uzmanıdırlar. Çünkü biz, insana sağlık hizmeti vermek için, sadece şefkat ve iyi niyetin yeterli olmadığının bilincindeyiz.
Hasta, hasta yakını, doktor, hemşire ve hasta bakıcı arasında sağlıklı ve güler yüzlü diyalog kurulması hususuna son derece dikkat ve özen gösterilmektedir.
Hastanemize gelen her hasta, tedavi süreci boyunca her aşamada bilgilendirilir ve onların da tedavilerine aktif olarak katılımları sağlanır.
Gizlilik gerektiren her türlü bilginin, ilgililerden başka kimse ile paylaşılmasına olanak verilmez.
Fiyatlarımız hizmet ve kalite ilkelerinden asla ödün verilmeksizin asgari düzeyde tutulmuş ve böylece dar gelirli bireylerinde ERDEM HASTAHANESİ’NDE muayene ve tedavi olabilmeleri imkân dahiline girmiştir.
Tıp dünyasındaki güncel gelişmeleri takip ve tatbik konusunda titiz davranılarak, çalışanlarımızın sürekli hizmet içi eğitimlere tabi tutulması sağlanmıştır.
İnanç, dürüstlük, kanaatkârlık ve insana hizmet aşkı ile tıp sanatını kaynaştırarak geldiğimiz noktadan, çok daha ileriye gidip hizmetlerimizi sizlerin de katkıları ile daha geniş kitlelere ve alanlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır.

İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: