Acıbadem Altunizade Hastanesi
Acıbadem Sağlık Grubu’nun 22. hastanesi, Altunizade semtinde 2017’nin Mart ayında kapılarını açtı. Acıbadem Altunizade Hastanesi, 98 bin m² kapalı alanda 350 hasta yatağı, 18 ameliyathane, 75 yoğun bakım yatağı ve 550 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Altunizade Hastanesi, SGK kapsamında Acil, Böbrek Nakli, Gamma Knife, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji dallarında anlaşmalı olarak hizmet veriyor.

98.000 m2 Kapalı Alan

Acıbadem Altunizade Hastanesi, 98 bin m² kapalı alanda 350 hasta yatağı, 18 ameliyathane, 75 yoğun bakım yatağı ve 550 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.

Tıbbi Birimler

Acıbadem Altunizade Hastanesi; Acil Servis, Ağız ve Diş Sağlığı, Ağrı Tedavisi, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Check Up, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk El Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Yoğun Bakım, Deri Hastalıkları, Diyet ve Beslenme, Gastroentereloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Girişimsel Radyoloji, Genel Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Göz Hastalıkları, İç Hastalıkları, Jinekolojik Onkoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kanser Cerrahisi, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nefroloji, Obezite, Ortopedi ve Travmataloji, Radyasyon Onkolojisi, Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi gibi tıbbın birçok branşında tanı ve tedavi yöntemleriyle hizmet sunuyor.

Medikal Cihazlar

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin tedavi cihazları arasında; Gamma Knife Icon, TrueBeam, Tomoterapi HDA, da Vinci yer alıyor. Tanı cihazları arasında ise; PET-CT, Intraoperatif 3 Tesla MR, Force CT, 3 Tesla Prizma MR, 3 Tesla Skyra MR, 1.5 Tesla Aera MR, Robotik Kollu Anjiyo, Tüm Vücut MR, Sliding CT, Spect CT, 3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, Otomatik Meme Ultrasonu ve DSA Anjiyo bulunuyor.

Merkezler

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde; Böbrek Nakli Merkezi, Onkoloji, Robotik Cerrahi ve Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler gibi birimlerde multidisipliner yaklaşımla tanı ve tedavi yöntemleri uygulanıyor.

Onkoloji

Hastanede, kanser hastalarına yönelik hizmet verecek şekilde kanser tedavisi yapılıyor. Cerrahi Onkoloji, Tıbbi Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi alanında tüm onkoloji tedavileri gerçekleştiriliyor.

3’lü Hibrit Ameliyathane Sistemi

Üç farklı teşhis ünitesini (3 Tesla MR, 128 kesitli Sliding CT, Robotik Kollu Anjiyo) bir arada sunan hibrit ameliyathane aynı zamanda üç ameliyathane ile bağlantılı olarak hizmet veriyor. Bu yapı ile Beyin Cerrahisi, Kardiyovasküler Cerrahi, Ortopedi, KBB (Yüz ve Çene cerrahisi) gibi alanlarda yapılan ameliyatlar sırasında, hastadan görüntü alınarak operasyona yön verilmesi sağlanabiliyor.

Yoğun Bakım Hizmetleri

75 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan (23), Çocuk (14), Koroner (8), KVC (7) ve Genel Yoğun Bakım (23) olarak ayrılıyor.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Eğitim Salonu da mevcut.

Çocuk Kliniği

"Anne Bebek Dostu" olan hastanede, girişi yetişkin girişlerinden ayrı tutulan klinikte, hasta çocuklarla sağlıklı çocuklar için farklı bekleme alanları mevcut. Çocuk Kliniği’nde; çocuk hastalıkları için gerekli yan dal tıbbi branşlar bulunuyor. Ayrıca çocuklara için özel KBB Polikliniği ile Çocuk Diş Sağlığı alanında hizmet veriyor. Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin acil servisinde yetişkinlerden ayrı tutulan bir çocuk gözlem alanı bulunuyor.

Acil Servis

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor.

Odalar

Hastanemizde 350 hasta yatağı mevcuttur.

Otopark

550 araçlık otopark kapasitesine sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunmaktadır.

Kafeterya

Cafe A Plus, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.Aplus menüsü için tıklayınız.

Kuaför

Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde doğum hastalarına hizmet vermektedir.

İbadethane

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunmaktadır.

İbadethanelerimiz hastanemizin - 2B katında tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmıştır.

Heliport

Hastanemizde acil durumlar için helikopter pisti bulunmaktadır.

Ulaşım Bilgileri

ACIBADEM ALTUNİZADE'YE NASIL ULAŞIRIM?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geliyorsanız;

Köprüyü geçtikten sonra Altunizade çıkışından çıkarak Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkacaksınız. Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Geliyorsanız;

Köprüyü geçtikten sonra 1. Çevreyolu çıkışından sağa dönünüz ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün son çıkışı olan Üsküdar/Ümraniye/Şile çıkışından çıkınız. Önünüze gelecek üç yoldan Üsküdar'ı takip ederek Kısıklı Caddesi Bağlarbaşı yönünde ilerleyiniz. Shibuya Sokağı'ndan veya Nuhkuyusu Caddesi'nden sola Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Kadıköy'den Geliyorsanız;

Rıhtım Caddesi üzerinden devam ederken Tepe Nautilus AVM'yi geçtikten sonra Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Kartal-Kozyatağı İstikametinden Geliyorsanız;

Kartal-Kozyatağı istikametinden gelirseniz, E-5 Karayolu Kadıköy istikametine doğru ilerleyin. Koşuyolu sapağından dönerek Koşuyolu istikametine, eski Koşuyolu Kalp Hastanesi'ni, Validebağ sapağını geçerek Tophanelioğlu Caddesi'ne doğru devam ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız;

Üsküdar Meydanı'ndan Selmanipak Caddesi üzerinden devam edilip Cumhuriyet Caddesi'nden Bağlarbaşı mevkiine gelinerek Nuhkuyusu Caddesi'nden sola dönüp Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin önüne çıkarak Capitol AVM yan yolundan Koşuyolu istikametine devam ediniz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'nden sağa dönüldüğünde Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile

Üsküdar İstikametinden Geliyorsanız;

Altunizade durağından geçen otobüsler ile (2, 9, 9 A-Ç-Ş-T-Ü-ÜD, 11, 11 A-C-D-E-EK-ES-G-L-M-N-K-P-ÜS-ST-Y, 12 ÜS, 320 ) ya da Üsküdar-Dudullu minibüslerine binerek Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Kadıköy İstikametinden Geliyorsanız;

13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Metrobüsle Geliyorsanız;

Altunizade durağında ininiz. Çamlıca-Kısıklı çıkışından çıkıp üst geçit merdivenlerinin bitişinde bulunan Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Marmarayla Geliyorsanız;

Ayrılık Çeşmesi durağında ininiz; Tepe Nautilus AVM'nin önünden Kadıköy/Capitol AVM minibüslerine binip hastanemizin önünde inebilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz; 13-14-14F-14K-14R-14Y numaralı otobüsleri kullanarak Altunizade durağında ininiz. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yoldan yürüyünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

Metroyla Geliyorsanız;

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı Altunizade durağında ininiz. 5 numaralı çıkıştan çıkınız. Pelit Pastanesi'nin yanındaki patika yolu bitirip sağa dönünüz. İsmail Zühtü Paşa Camisi'ni geçince Tophanelioğlu Caddesi üzerinde solda hastanemizi görebilirsiniz.

İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: