Uyurgezerlik Nedir?

Diğer uyku bozukluklarını (örneğin uykusuzluk ya da depresyon gibi) tedavi etmek için kullanılan bazı ilaçlar uyurgezerliğe yol açabilir. Uyurgezerlik ile Nöbet gibi diğer bozuklukları, karıştırmak mümkündür. Uyku uzmanları her hasta için doğru tanıya varmak için bilgi ve takımlara sahiptir.

Uyur gezerlik nedir

Bazıları için, bir polisomnogram uyku sırasında neler olup bittiğini anlamak için anahtar olabilir. Polisomnogram sensörleri uyku sırasında beyin dalga aktivitesi, göz hareketleri, solunum fonksiyonu, oksijen seviyeleri, kalp hızı ve kas aktivitesi kaydetmek için cilt yüzeyine uygulanan ağrısız bir testtir. Bilgiler, bir bilgisayar tarafından işlenir bir teknisyen tarafından kaydedilir, sonra bir uyku uzmanı tarafından incelenir.
Uyku merkezlerinde parasomniler analiz özellikle yararlı olabilir, uyku merkezleri polysomnogramlar sırasında zaman senkronizeli video kayıtlarını çekmek için cihazlarla donatılmıştır.

Tedavi Yöntemleri;

Tedavi bireye göre değişir, ancak genellikle uyku ortamını daha güvenli yapma ve atak olasılığını azaltmak için diğer yaşam tarzı değişiklikleri yapmayı içerir. Genellikle ilaç tercih edilir . Ayrıca vaktinden önce uyanma ya da hipnoz içerebilir.

Fiziksel önlemler;

  1. Mümkünse, bir zemin kat yatak odasında uyuma,
  2. Pencereleri kalın perdeler ile kaplama,Dış kapılara ilave kilit yerleştirme,
  3. Merdiven çıkışlarını kullanma,
  4. Alarm ile hareket dedektörleri kullanma,
  5. Evdeki tüm silahları kilitleme

İstek ve Önerileriniz

Ad Soyad:

Email:

Konu:

Mesajınız: